alexa
  • Tel: 444 1 777
  • Mail:info@prefabrikyapi.com

Konteyner

konteyner

Konteyner Nedir?

İnşaat sektörünün neredeyse simgelerinden biri olan konteynerler hızlı kurulum, zemin şaseli olması ve çok kez kullanılma özellikleri nedeniyle farklı ihtiyaçların karşılanması amacıyla kullanılmaktadır. Bunların başında şantiye mobilizasyonları gelmektedir. Şantiye kurulumunda ihtiyaç duyulan ofis, yemekhane, yatakhane, wc-duş konteynerleri örneklerden bazılarıdır. Bunun yanı sıra, üretiminin tamamı fabrika ortamında gerçekleştirilen konteynerler acil yerleşim ihtiyaçlarının da vazgeçilmez ürünleri arasındadır.

Kaynaksız yapı teknolojisi ile ürettiğimiz konteynerler, kullanım yeri ve amacına göre tek katlı, iki katlı ve üç katlı olarak üretilebilir. Ürünlerimizin gerekli olan yüzey kaplamalarında, müşterilerimizin seçimi doğrultusunda boyalı galvaniz sac veya fibercement teknolojisi ile üretilen A-1 sınıfı yanmaz Hekimboard markalı levhalar kullanılmaktadır.

Standart ebatlarımız olan 3,00×7,00 m ve 2,40×6,00 m ebatları dışında, müşterilerimizin taleplerine göre özel ebatlı konteyner üretimleri de yapılmaktadır.

Kullanım amacı, kullanım yeri ve kullanım şekillerine göre konteynerlerimiz, Hekim Panel veya Hekim Klasik sistem olarak, monoblok, demonte veya birleşimli olarak üretilir. Elektrik ve sıhhi tesisatlar tercihe göre, sıva altı veya sıva üstü olarak projelendirilir. Standart düz çatı uygulaması dışında, ilave çatı gereken durumlarda eğimli çatı çözümleri de kullanılmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gereken Koşullar

  • Konteynerin yerleştirileceği zeminin tesviyesinin düzgün yapılmış olduğundan emin olunuz. Aksi halde kapı ve pencere doğramalarının çalışmasında problem yaşayabilirsiniz. Konteynerin oturduğu yüzeyde ana şasenin tam desteklendiğinden emin olunmalıdır.
  • Konteyner üst köşelerdeki 2x2cm.’lik mapalara bağlanarak şekildeki gibi vinç ile kaldırılıp indirilmelidir.
  • Halatlar şekildeki gibi çapraz bağlanmalıdır. Halat boyları eşit ve yatayla yaptığı açı 20° (%36 eğim)’den az olmamalıdır.
  • Kanca geniş yüzeyden takılmalı ve ağır tarafa doğru kaydırılarak terazide olması sağlandıktan sonra kaldırılmalıdır.
  • Konteynerin ömrünü uzatmak amacı ile düzgün terazideki bir yüzeye (beton vb.) veya max. 2,5m. aralıklı kısa kenar ölçüsünde takozlar üzerinde yerleştirilmelidir.
  • Kapının rahat açılıp kapanması ve kilitlenmesi kontrol edilmelidir.