Paylaş

Acil Yerleşim Konteynerleri

Doğal afetler sonrası en hayati gereksinimlerin başında gelen barınma ihtiyacı, Prefabrik Yapı A.Ş. tarafından üretilen konteynerler yoluyla kolayca gideriliyor. Tüm iklim ve coğrafi koşullarda rahatlıkla kullanılabilen konteyner modelleri, ideal yaşam koşullarını sağlayacak iç ve dış konfor şartlarını tam olarak yerine getiriyor.

Konut Sorununa Hızlı ve Pratik Çözüm

Yeni nesil konteyner tasarımları, adeta bir evin sıcaklığını aratmayacak kadar üstün ve konforlu özelliklerle gerçekleştiriliyor. Ani ve istenmeyen bir biçimde evsiz kalan kişileri, hızlı ve pratik yoldan barınma alanına kavuşturmak modern konteyner sistemleri ile problem olmaktan çıkıyor. Banyolu ve standart evyeli konteyner modelleri, özellikle bu acil süreçlerde en ideal yaşam koşullarını sağlamayı başarıyor.

Kolay Kurulum ve Dayanıklı Yapı Özellikleri

Sert mevsim koşullarında evsiz kalan bireylerin barınma ihtiyacını çözmek, zamanla yarışmak gerekliliğini de ortaya çıkarıyor. Bu anlamda acil çözüm konteyner modelleri, Prefabrik Yapı A.Ş. bünyesindeki üretim tesislerinde monte edilerek hızlı bir biçimde afet bölgesine ulaştırılmış oluyor. Konteyner modelleri, hızlı bir biçimde hazırlanırken bölgede konteynerlerin yerleştirileceği alanın alt yapı hizmetleri, ilgili kurumlar tarafından gerçekleştiriliyor.

Huzurlu ve İdeal Yaşam Alanları

Barınma ihtiyacını kolayca çözen konteyner modelleri, bireylerin tüm ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanıyor. Standart yaşam alanı sağlayan konteyner modelleri, 2.40 x 6.00 m ve 3.00 x 7.00 m ebatlarında tasarlanıyor. Acil yerleşim konteynerleri de diğer tüm konteyner modelleri gibi, ısı, ses ve su yalıtımlı olarak üretiliyor. Bu özellikleriyle de normal standartlardaki yaşam ihtiyaçlarını destekleyen ürün formları, afetzedelere içinde bulundukları zorlayıcı durumu, daha hafif ve daha hızlı geçiştirmelerinde yardımcı oluyor.

Dayanıklı ve Ekonomik Çözüm: Konteynerler

Yalnızca doğal afetlerde değil, insana dayalı yaşanan olumsuzluklarla ortaya çıkan barınma ihtiyaçlarında da konteynerler, en ideal ve en ekonomik çözümleri sağlıyor. Yanlış yapılan inşaatların çökmesi ve bu duruma bağlı olarak ortaya çıkan geçici barınma sorunları da acil yerleşim konteyner çeşitleri ile kolayca çözülüyor., bu bağlamda fonksiyonel ve konforlu bir çözüm niteliği taşıyor. Acil barınma ihtiyaçları için Prefabrik Yapı A.Ş. pratik konteyner modelleri ile kısa sürede etkili çözüm sağlıyor.

Bazı Acil Yerleşim Konteyneri Projeleri