Paylaş

Şantiye Konteynerleri

Türkiye’nin en büyük ikinci 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde yer alan, sektöründe ise lider olmanın gururunu yaşayan Prefabrik Yapı A.Ş.’nin, 1989 yılında başladığı konteyner üretimindeki kapasitesi bugün aylık 6.750 konteynere ulaşıyor.

6 kıtada 115’ten fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla da Türkiye’nin ihracat devleri arasına girmeyi başaran Prefabrik Yapı A.Ş., sektöre kazandırdığı kaynaksız yapı teknolojisiyle hafif çelik yapı üretimine yeni bir boyut kazandırıyor. Bu yeni teknolojilerle prefabrik yapılar; çelik konstrüksiyonlu yapılar ve konteynerler daha dayanıklı bir yapıya dönüşürken; aynı zamanda estetik bir görünüme de kavuşuyor. Prefabrik Yapı A.Ş.’nin ürün gamı içerisinde yer alan şantiye konteyneri modelleri bu teknolojilerle üretildikleri için yüksek işlevsellik kazanıyor.

İşçiler için Konforlu Dinlenme ve Yaşam Alanları

Şantiye konteynerleri, küçük veya büyük inşaat alanlarının vazgeçilmez unsurları arasında yer alıyor. Dayanıklı, konforlu ve işlevsel şantiye konteynerleri işçilerin mesai dışı vakitlerini konforlu bir şekilde geçirebilmelerini ve dinlenebilmelerini sağlıyor. Bu da inşaatın hızını ve güvenliğini artırıyor. Bu nedenle şantiye konteyneri modelleri, çalışanların yemek, tuvalet ve duş gibi temel ihtiyaçlarının yanı sıra güvenlik, konfor ve ısınma gibi farklı ihtiyaçlarına da fonksiyonel çözümler üretebiliyor.

Prefabrik Yapı A.Ş., ürettiği şantiye konteyneri modelleri ile çalışanların tüm fiziksel ve sosyal ihtiyaçlarına etkili çözümler üretiyor. 2,4 x 6,00 m ve 3,00 x 7,00 m standart boyutlarla üretilen şantiye konteynerleri, projeye göre 2 ve 3 olacak şekilde üretiliyor. Şantiye konteyneri modellerine, kurulacağı iklim şartlarına göre çatı eklemesi de yapılabiliyor.

Her İklim Koşulunda Kullanılabilen Şantiye Konteyneri Modelleri

Üretiminde kaynaksız yapı teknolojisinin kullanıldığı şantiye konteynerleri, çöl sıcağından kutup soğuğuna, muson yağmurlardan en sert rüzgârlara kadar tüm hava olaylarına ve iklim şartlarına dayanacak şekilde üretilebiliyor. Proje uygulama alanına ve ülkeye göre değişen izolasyon yöntemleriyle üretilen şantiye konteyneri modelleri, bu sayede daha konforlu bir yapı kazanıyor.

Konteyner iç ve dış cephelerinde kullanılan fibercement levhalar sayesinde geleneksel konteynerlere göre daha hafif ve sağlam bir yapıya kavuşan şantiye konteynerleri; deprem, yangın, sel gibi doğal afetlere karşı yüksek mukavemet gösteriyor. Kaynaksız yapı teknolojisi ile üretilmelerinden dolayı montajı ve demontajı oldukça kolaylaşan şantiye konteynerleri, başka bir alana kolaylıkla taşınabilmeleriyle de inşaat firmalarına büyük rahatlık sağlıyor.

İşletmenizin şantiye konteyneri ihtiyacını işlevsel bir biçimde çözmek için web sitemizdeki talep formunu doldurabilir ya da telefonla iletişime geçebilirsiniz.

Bazı Şantiye Konteyneri Projeleri