alexa
  • Tel: 444 1 777
  • Mail:info@prefabrikyapi.com

Acil Yaşam Alanları ile Afet Yönetim Fuarındaydık

  • Acil Yaşam Alanları ile Afet Yönetim Fuarındaydık

Bu yıl 28-30 Ağustos 2013 tarihleri arasında ikincisi düzenlenen İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Afet Yönetim Fuarına 192 m2’lik alan ile katıldık. Firmamız “Yangında, Depremde, Selde Acil Yaşam Alanları” konsepti ile ürünlerini sergiledi.

Acil barınma ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış Katlanır Sistem Ev, Kayar Sistem Konteyner ve Panel Sistem Konteyner olarak 3 farklı ürününü sergileyen PrefabrikYapı A.ş. ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi.

2dk’da Kurulan Acil Yaşam Alanları

Prefabrik Yapı A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Sn. Mustafa Tolunay konuyla ilgili olarak şu şekilde konuştu: ” Prefabrik Yapı A.Ş. olarak gerek yurtiçi gerekse de yurt dışında 70’e yakın ülkeye yaptığımız ihracat ile ürünlerimizden söz ettiriyoruz. Bu başarının arkasında toplumun ihtiyaçlarını doğru şekilde anlamamız ve çalışmalarımızı da bu doğrultuda sürdürmemize borçluyuz. Ülkemizin deprem bölgesi olması ve depremlerin yaşanmasının ardından, doğal afetler için AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarımıza ayrıca devam ettik.

Uzun süren bu çalışmalarımızın ardından deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerin hemen sonrasında en önemli olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla, profesyonel desteğe gerek kalmadan tamamen insan gücü ile 2dk’da kurulan acil barınma ünitelerini geliştirdik. Bu ürünlerimiz ile afet sonrası insanlara en kısa sürede evi sağlık ocağı, okul, afet kriz merkezi …v.b. hizmetlerini karşılayabilmekteyiz. Hızlı kurulum, montaj ve çoklu nakliye imkanları sayesinde bir tırda toplam 14 adet olarak taşınma imkanı vermektedir.

Müşterilerimizin taleplerine göre istenilen ebatlarda üretilen bu ünitlere yine duruma göre ıslak hacim modülleri de eklenebilmektedir.”

15dkda Kurulan Derslik, Hastane, Kriz Merkezi

Afet sonrasında temel ihtiyaç olan barınma ihtiyacının yanında kriz merkezleri, hastaneler, okullar v.b. ihtiyaçlar için de geliştirilen çözümleri vurgulayan Sn. Mustafa Tolunay, açılır ve hacminin 3 katı kadar genişleyebilen konteyner ünitelerinin yurt içi ve yurt dışı müşteriler ve fuar ziyaretçileri tarafından yoğun ilgi gördüğünü sözlerine ekledi. Bunlara ek olarak hangar, aşevi, depo, ibadethane, acil toplanma merkezi amaçlı ürünlerin de katlanır ve hızlı üretim-kurulum prensibi ile tasarlandığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*