Prefabrik Yapı A.Ş olarak bu yıl 28-30 Ağustos 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ikincisi düzenlenen Afet Yönetim Fuarı’na katıldık. Firmamız 192 m²’lik bir alanda “Yangında, Depremde, Selde Acil Yaşam Alanları” konsepti ile ürünlerini sergiledi.

Acil barınma ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış; Katlanır Sistem Ev, Kayar Sistem Konteyner ve Panel Sistem Konteyner ürünlerimiz ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi.

2 Dakikada Kurulan Acil Yaşam Alanları

Prefabrik Yapı A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Sn. Mustafa Tolunay konuyla ilgili olarak şu şekilde konuştu: “Prefabrik Yapı A.Ş. olarak gerek yurt içi gerekse de yurt dışında 70’e yakın ülkeye yaptığımız ihracat ile ürünlerimizden söz ettiriyoruz. Bu başarıyı toplumun ihtiyaçlarını doğru şekilde anlamamız ve çalışmalarımızı da bu doğrultuda sürdürmemize borçluyuz. Ülkemizin deprem bölgesi olması ve depremlerin yaşanmasının ardından doğal afetler için AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarımıza ayrıca devam ettik.

Uzun süren bu çalışmalarımızın ardından; deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerin hemen sonrasında en önemli olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla profesyonel desteğe gerek kalmadan tamamen insan gücü ile 2 dakikada kurulan acil barınma ünitelerini geliştirdik. Bu ürünlerimiz ile afet sonrası insanların en kısa sürede; ev, sağlık ocağı, okul, afet kriz merkezi vb. hizmetlerini karşılayabilmekteyiz. Prefabrik ürünler; hızlı kurulum, montaj ve çoklu nakliye imkânları sayesinde bir tırda toplam 14 adet olarak taşınma imkânı vermektedir.
Müşterilerimizin taleplerine göre istenilen ebatlarda üretilen bu ünitelere yine duruma göre ıslak hacim modülleri de eklenebilmektedir.”

15 Dakikada Kurulan Derslik, Hastane, Kriz Merkezi

Afet sonrasında temel ihtiyaç olan barınma ihtiyacının yanında; kriz merkezleri, hastaneler, okullar vb. ihtiyaçlar için de geliştirilen çözümleri vurgulayan Sn. Mustafa Tolunay, açılır ve hacminin 3 katı kadar genişleyebilen konteyner ünitelerinin yurt içi ve yurt dışı müşteriler ile fuar ziyaretçileri tarafından yoğun ilgi gördüğünü sözlerine ekledi. Bunlara ek olarak hangar, aşevi, depo, ibadethane, acil toplanma merkezi amaçlı ürünlerin de katlanır ve hızlı üretim-kurulum prensibi ile tasarlandığını belirtti.