Türk yapı sektörünün ilklerine imza atmış öncü kuruluş Hekim Holding, bir hafta içinde üç ödüle birden layık görüldü.

10-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen 39’uncu Yapı Fuarı’nda 4 şirket ve 2 işletmesi ile birlikte toplamda 505 metrekare alana kurduğu 5 stantta, iki ödüle birden layık görülen Hekim Holding, bir diğer ödülünü de İDDMİB (İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği)’den aldı.

Hekim Holding şirketleri arasında yer alan Prefabrik Yapı A.Ş., 2015 ihracat rakamları değerlendirildiğinde İDDMİB’in 6.000 üyesi arasından sıyrıldı ve “Metallerden Eşyalar” kategorisinde üçüncülük ödülünü aldı. Prefabrik Yapı A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tolunay yaptığı açıklamada; “Daha iyi hedeflere ulaşmak için alınan ödüller en iyi motive aracıdır. İhracat rakamlarımızı ve hedeflerimizi her yıl katlayarak büyütmeye devam edeceğiz.” dedi.

YAPI FUARI – TURKEYBUILD’in geleneği haline gelen Altın Mıknatıs “Stand Tasarımı Ödülleri”nde Hekim Holding şirketlerinden Prefabrik Yapı A.Ş.’nin markalarından olan Hekim Profil – Steelin stantları ile Hekim Yapı A.Ş stantları ikincilik ödülünü kendi arasında paylaştı.

Tasarım ödüllerinde de ürünün stantla ilişkilendirilmesine büyük önem veren jüri üyeleri seçimini Hekim Holding stantları üzerinden yaptı. Stant tasarımlarının tamamında Hekim Yapı A.Ş.’nin Hekimboard markalı Fibercement doğal çimento levha ürünlerinin kullanılması, Hekim Profil – Steelin standının çelik profillerin kaplanmadan önce ve kaplandıktan sonraki aşamalarının aynı stantta sergilenmesi, her iki firmaya ikincilik ödülünü getirdi. Ayrıca tasarımda çelik profillerin sürdürülebilir, ekolojik ve yenilenebilir ürünler olmasının anlatılması, profillerden oluşan ağaç figürünün tasarımla bir bütünlük sağlaması da büyük ilgi gördü.

Hekim Yapı A.Ş.’nin standını Su Mimarlık’ın mimarı Sıla Uzundurukan tasarlarken Hekim Profil – Steelin tasarımını Prefabrik Yapı A.Ş.’nin kendi mimarlarından Yeliz Uzunyurt tasarladı. Prefabrik Yapı A.Ş.’nin markaları olarak ilk kez ayrı stantta fuara katılan Hekim Profil – Steelin standı Hekim Holding adına ayrı bir gurur kaynağı oldu. Katıldığı her fuarda stant tasarımlarına büyük önem veren Hekim Holding çalışanları, aldıkları ödüllerin haklı gururunu yaşadı.