Türkiye’nin önde gelen Hazır Yapı (modüler yapı, ön üretimli yapı) markası olan Prefabrik Yapı A.Ş, 13 Mart tarihinde okul eğitimleri ve iş hayatına hazırlık kapsamında 2. durağı olan Sakarya Üniversitesi öğrencileriyle buluştu.

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümünün 4.sınıf öğrencileri için “Mühendislik Seminerleri” isimli ders içeriği ile sektör profesyonelleri ve öğrencileri bir araya getirdi. Bu kapsamda inşaat sektörünün içerisinde faaliyet gösteren; firma yetkilileri, malzeme üreticileri, taahhüt kuruluşları, yapım firmaları vb. firmalar, seminere katkı sağladı. İnşaat sektörü içerisinde kendi alanlarındaki faaliyetlerini, ürünlerini, üretimlerini tanıtarak öğrencileri bilgilendirmek ve öğrencilere bu alanlarda bir gelecek profili oluşturmakta yardımcı oldular.

Prefabrik Yapı A.Ş. Genel Müdürü ( İnşaat Mühendisi) Sn. Mustafa Tolunay’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde öğrencilere; Sürdürülebilir Yapılar, BIM (Yapı Bilgi Modeli) ve Endüstri 4.0 genel başlığı altında bilgilendirme yapıldı.

Öğrenciler için geleceğin meslekleri arasında gösterilen hazır yapı (modüler yapı, ön üretimli yapı) sektörü ile ilgili ülkemizde ve gelişmiş dünya ülkelerinde prefabrik yapının önemi ve uygulama çeşitleri, bilim, ekonomi ve mühendisliğin bir arada olması gerekliliği, sanayi üniversite işbirlikleri, sürdürülebilirlik ekseninde prefabrik yapılar, genç meslektaşlarımızdan ve yeni mezunlardan beklentiler, prefabrik yapılar ile ilgili iş imkânları, sistem kesitlerindeki uygulama alanları hakkında genel bilgiler verildi. Yoğun bir ilgi ile karşılanan Sn. Mustafa Tolunay’ın konuşması sonrasında sektörle ve ürünlerin geleceği ile ilgili sorular yanıtlandı.